GEÇ KALMAK

Her gunaha boyuna kadar batmış bir adam elinde içki şisesiyle bir dere kenarında keyiflenirken nur yüzlü bir ihtiyarla karşılaşır.Karşılıklı selam alıp verdikten ve bir kac kelamdan sonra konu günah işlemeye gelmiştir hemen.

Genç adam kendisinin bunca ettiğinden sonra artık iflah olmayacaģını söyler durur ihtiyara.Öyle büyük haramlara bulaşmış öyle ahlar almıştırki artık geri dönüşü olamayacağını anlatır.

Nur yüzlü ihtiyar ise tövbe etmesi için onu ikna etmeye çalışır belki saatlerce suren sohbetiyle.En sonunda ise”bir kapı vardırki evlat o kapı kapanıncaya kadar ne kadar günahkar olursan ol,samimi bir tövbeyle günahlarından arınabilirsin.

Fakat o kapının ne zaman kapanacağı senin kaderine bağlıdır.Gel sen şimdi tövbe et ve kurtul”der ama sözüne getiremeyeceğini anlar ve yoluna revan olur.Genç adam elindeki şişe bitince tövbe edeceģine söz verir kendi kendine.

Dere kenarından kalkıp aracına biner.Orada başka bir şişe vardır ve budefa “Tamam işte bu son şişe buda bitsin tüm günahlarıma tövbe edecegim”der kendi kendine ve yola çıkar sarhoş halde.Daha beş dakika olmamıştırki karşıdan gelen bir aracı o anki halinden olsa gerek göremez ve kafa kafaya çarpışır araçlar.Hastahaneye götürüldügünde yarı baygın bir haldedir.

Son anlarını yaşadığıni bilemezken ameliyathane kapısı açılır ve gözündeki son kare bu olur sedye ile içeriye götürülürken.

O an ise kendini farklı bir alemde bulur.Zaman mekan kavramının olmadıgı bir yerde hayalinde dere kenarında karşılaştığı ihtiyarla karşılaşır ve günahlarına tövbe ettiğini bağırır defalarca haykırarak.

Ama aynı nur yüzlü ihtiyar hemen önündeki kapının karşı tarafına geçerken”geç kaldın evlat” der ve hüzünlü bir şekilde geçer kapıdan ve kapıyı kapatır yüzüne.O rüya genç adamın son anlarında gördügü ruya olmuştur.Sonraki dakikalarda doktor kurtaramadıgı hastasının yüzünü kapatır beyaz bir örtüyle.Hesap vereceģı uzun yolculukta artık tekbaşınadır genç adam…

Geç kalmayalım dostlarim.Hayat cok kısa ve son pişmanlık fayda etmez zira…

You may also like...

WhatsApp
RSS
Follow by Email
Pinterest
LinkedIn
Share